Double turnering lørdag d. 26. august 2006

A-turnering

    1. plads
  • Leif Karlsson, Magnus Alven / Quatre Boule, Fagersjö (Sverige)
  • 2. plads
  • Rickard Nilsson, Robert Boström / Nobel, Lindome (Sverige)
  • 3./4. plads
  • Jan Kristensen, Brian Schildt Laursen / Vestfyn, Øbro 2100
  • Ulf Wallman, Håkan Berg / Lindome (Sverige)

B-turnering

    1. plads
  • Bill Jönsson, Roger Svensson / (Sverige)
  • 2. plads
  • Emma Köhalmi, Laila Friis / (Sverige)
  • 3./4. plads
  • Magnus Wedel, Anders Östensson / Ekeby, Ronneby (Sverige)
  • Søs Madsen, Henrik E. Hansen / FIF

C-turnering

    1. plads
  • Anders Ammitzbøll, Sune V. Larsen / Jonstrup
  • 2. plads
  • Christian Milane, Louise Sørensen / Kr. Såby
  • 3./4. plads
  • Jan Nilsson, Leif Grevell / LVÄ (Sverige)
  • Kurt Andreasson, Birgitta Skageus / Skatås Gbg, Kuling Gbg (Sverige)

Junior A-turnering

    1. plads
  • Anders Nikolai Ørsted Schultz & Anton Skulberg (KpK)
  • 2. plads
  • Frans Oredsson & Sam Candia (Nobel)
  • 3. plads
  • Lasse Dithmer & Mikkel Toft (Hedebo)
  • 4. plads
  • Alexander Diallo (KpK) & Arthur Usubian

Junior B-turnering

    1. plads
  • Magnus Hjorth & Steffen Hansen (Korsør)
  • 2. plads
  • Tea Falk & Fenja Oredsson (Nobel)
  • 3./4. plads
  • Johanne Büchert (Hedebo) & Olivia Maagøe Nielsen
  • Samuel Jammeh & Sigurd Falk (Nobel)

Triple turnering søndag d. 27. august 2006

A-turnering

    1. plads
  • Pontus Thuresson, Robert Merens, Magnus Wedel / Halmstad, Lindome, Ekeby (Sverige)
  • 2. plads
  • Bojje Stork, Sandra Jönsson, Bill Jönsson / PET, Åstorp (Sverige)
  • 3./4. plads
  • Benny Koch, Johnni Chortzen, Per Fischer / Nyk.Falster, Jonstrup
  • Anders Pramholt, Bosse Persson, Lennart Lundahl / Ronneby, Sydkustens PS, Åstorp (Sverige)

B-turnering

    1. plads
  • Lars Lloyd, Birger Voss, Rasmus Christensen / Holbæk, P3230, Hornbæk
  • 2. plads
  • Junette Boström, Solveig Axelsson, Kicki den Dulk / Lindome BK, GBK, Skatås BK (Sverige)
  • 3./4. plads
  • Jørgen Büchert, Klaus Elsted Rasmussen, Jesper Sele / Boule Hedebo, Vestfyns petanqueklub
  • Berth Lindelöf, Mette Forseth, Ronny Bell / Rövarekulan, Lillens vänner (Sverige)

C-turnering

    1. plads
  • Connie Nyborg, Vibeke Nielsen, Per Gullberg / Helsingør Petanque Klub
  • 2. plads
  • Klaus Grossmann, Ulf Lindell, Timo Laager / Kulknappen (Sverige)
  • 3./4. plads
  • Josiane Wåhlander, Helen Widing, Gudrun Andreasson / Skatås Gbg (Sverige)
  • Eva-Britt Wallin, Thomas Wallin, Bengt Arktoft / Skatås Gbg (Sverige)

Resultater 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2007 - 2006 - 2005