Doubleturnering lørdag d. 25. august 2007

A-turnering

    1. plads
  • Benny Koch – Nykøbing / Jørgen Büchert - Hedebo
  • 2. plads
  • Bill Jönsson – Åstorp / Roger Svensson - Ronneby
  • 3./4. plads
  • Kasper Mikkelsen / Mikkel Syndberg – Lynge
  • Anders Pramholt – Ronneby / Bosse Persson – Sydkustens PS


Double A-turnering 1. plads: Benny Koch – Nykøbing / Jørgen Büchert - Hedebo


Double A-turnering 2. plads: Bill Jönsson – Åstorp / Roger Svensson - Ronneby

B-turnering

    1. plads
  • Bojje Stare - Pet / Sandra Jönsson - Åstorp
  • 2. plads
  • Kenny Nilsson / Mohammed Ghettas - Nobel
  • 3./4. plads
  • Andreas Shüld / Kim Olson
  • Lasse Machholdt Dithmar – Hedebo / Sofie Donkild - Kr. Såby


Double B-turnering 1. plads: Bojje Stare - Pet / Sandra Jönsson - Åstorp

C-turnering

    1. plads
  • Fredrik Ohlson – Åstorp / Matilda Boström - Malmö
  • 2. plads
  • Kenneth Kristensen / Peter Reüter – Kävlinge BS
  • 3./4. plads
  • Frederik Olesen / Nicki Green – København Petanque Klub
  • Jan Nielsen / Thomas Nilsson


Double C-turnering 1. plads: Fredrik Ohlson – Åstorp / Matilda Boström - Malmö

Junior doubleturnering lørdag d. 25. august 2007

    1. plads
  • Frans Oredsson / Sam Candia - Nobel
  • 2. plads
  • Samuel Jammeh / Sigurd Falk - Nobel
  • 3. plads
  • Julius Hertz Büchert / Johanne Hertz Büchert - Hedebo
  • 4. plads
  • Simon Eliasson / Anton Skulberg - København Petanque Klub


Junior-turnering 1. plads: Frans Oredsson / Sam Candia - Nobel


Junior-turnering 2. plads: Samuel Jammeh / Sigurd Falk - Nobel


Junior-turnering 3. plads: Julius Hertz Büchert / Johanne Hertz Büchert - Hedebo

Skytteturnering lørdag d. 25. august 2007

    1. plads
  • Pablo Patron
  • 2. plads
  • Alex Lindqvist - Coccinelle Petanque


Skytteturnering 1. plads: Pablo Patron


Skytteturnering 2. plads: Alex Lindqvist - Coccinelle Petanque

Tripleturnering søndag d. 26. august 2007

A-turnering

    1. plads
  • Rickard Nilsson / Matilda Boström – Malmö / Robert Boström - Göteborg
  • 2. plads
  • Pablo Patron / Victor Patron / Henrik Patron
  • 3./4. plads
  • Morten Per Laursen – Hedebo / Morten Saxild-Hansen / John Saxild-Hansen – Korsør
  • Fredrik Österlund / Patrick – Nobel / Leo brood Björk - Bsj


Triple A-turnering 1. plads: Rickard Nilsson / Matilda Boström – Malmö / Robert Boström - Göteborg


Triple A-turnering 2. plads: Pablo Patron / Victor Patron / Henrik Patron

B-turnering

    1. plads
  • Kim Olson / Kenny Ohlin / Magnus Møller
  • 2. plads
  • Christer Svensson / Jan Erik Pettersson / Roland Bengtsson - QUA
  • 3./4. plads
  • Jørgen Bo Wind / Jørgen Timmann / Oluf Jensen - Tributor Petanque
  • Bjørn Honsson / Gert Dohlskog / Gunnel Honsson - Fjädern


Triple B-turnering 1. plads: Kim Olson / Kenny Ohlin / Magnus Møller

C-turnering

    1. plads
  • Anette Vest Henriksen / Iben Sass Büchert – Hvidovre / Michelle Mikkelsen - Kr.Såby
  • 2. plads
  • Björn Novén / Jimmy Nilsson / Tony Nilsson


Triple C-turnering 1. plads: Anette Vest Henriksen / Iben Sass Büchert – Hvidovre / Michelle Mikkelsen - Kr.Såby

Resultater 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2007 - 2006 - 2005