Resultater

Doubleturnering lørdag d. 29. august 2009

172 hold
A cup
1 Kasper Philippe Bøgeskov/Odense
2 Pascal Verbregue Henrik Toft Starmaster Paris & DK
3-4 Michelle Mikkelsen Launy Larsen Tappernøje
  Frederik Frederiksen Line Hjorth Høng
5-8 Lasse Svensson Thomas Johansson Åstorp BK & Vetlanda BK
  Jonas Kristensen Christian Nielsen Bøgeskov & Boule Hedebo
  Kenneth Köhalmi Peter Jacobsson CPC
  Kasper Miller Dennis Steffensen Hvidovre & Bøgeskov
9-16 Jimmy Nilsson Anders Möller Nobel
  Mangler Mangler Mangler
  Emil Slot Lars Slot Jonstrup & Nyk. F.
  Gregory Novaresio Stéphane Seigneuret Bøgeskov PK
  Tommy Lundgren Daniel Petterson Skara Petanque
  Sara Lindelöf Jessica Johansson Lindome & Hvetlanda
  Benny Bel Lafkih Camilla Hovind Norge
  Jimmy Löf Andreas Strandberg Halmstad & Nobel
 
B cup
1 Bo Persson Anders Pramholt Ronneby
2 Kenny Nilsson Mohammed Ghettas GBK & SLO
3-4 Bill Jönsson Roger Svensson Åstorp & Ronneby
  Lennart Andersson Benjamin Chortzen Tappernøje PK & Nyk. F.
5-8 Jørgen Büchert Søren Agerskov Starmasters DK & Odense
  Anders Gerestrand Kim Olsson La Boule Dor
  Kristian Lilja Patrik Stenman Coccinelle & Lindome BK
  Niels W. Brian Hansen Københavns pétanque
9-16 Hanne Bille Jens Sørensen Nordfalster & Nyk. F.
  Varberg 6 Arne B. Peter Reuter Kulknappen & Kävlinge
  Marco Silverberg William Silverberg Slottsskogens Petanque
  Trygve Fjeringstad Jean Jaques Razaka Norge
  Anne Benediktsson Keld Winkler Øbro2100
  Jaana Alkila Hanna Alkila Linnan Petanquistit
  Mia Carlsson Jens Carlsson Jonstrup
  Anders Tapper Leif Ljungsryd Quatre Boule
 
C cup
1 Robert Merineau Jonas Kjeldgaard Københavns pétanque
2 Jarno Lahti Gunnar Wallin Linnan Petanquistit
3-4 Jesper Orrbeck Tove Orrbeck Gothenburg Boule Bangers
  Lars Bom Jørgen Slot Hvidovre & Nyk. F
5-8 Erik Nilsson Björn Hansson QUA
  Gitte Agerskov Lotte Büchert OPK & Københavns pétanque
  Ole Ivar Bakkene Terje Søimer APK
  Victor Maegaard Baudo Ask Holm Carlsen  

Tripleturnering søndag d. 30. august 2009

92 hold
A cup
1 Anders Erlandsen Jacob Erlandsen Dennis Steffensen  
2 Peter Busch Mikael Hansen Joakijm Andersson Sverige
3-4 Emil Gary Jacob Johnsen Kim Tofte Nielsen  
  Gregory Novaresio Stéphane Seigneuret Kasper Bak Laursen  
 
B cup
1 Morten P. Laursen Søren Bentzen Morten Saxild  
2 Sandra Nicklas Daniel Sverige
3-4 Palle Olsen Gunnel Hansson Björn Hansson Sverige
  Jonas Kristensen Lars Slot Dennis Nielsen  
 
C cup
1 Claus Bentzen Teis Knudsen Sune Vig  
2 Simone Gromada Martin Nørregaard Frederik Frederiksen  
3-4 Johannes Christensen John Saxild Jørgen Büchert  
  Birgitte Frederiksen Bente Kristiansen Anne Carlson  

Other years 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2007 - 2006 - 2005